Kommenteeri
Kas Sa oled kunagi nautinud rannapuhkust soojal maal? Seal olles oled ilmselt ka vahtplastist rannaplätusid kasutanud. Kas Sa oled mõelnud, kuhu need samad plätud peale Sinu ära minekut maandusid? Sina viskasid need kindlasti keskkonnateadliku inimesena heausklikult seal samas vastavasse prügikasti. Saa meie uuest blogi artiklist teada, mis neist tegelikult sai.
Kuid siiski leidsid nad suure tõenäosusega viimse koha kusagil looduses. Põhjuseks see, et enamus sealsest prügist läheb endiselt kas legaalsesse maapealsesse prügilasse või kallatakse see lihtsalt loodusesse. Suurte vihmade või üleujutustega rändab suur osa neist kas siseveekogudesse või merre, kust need uhatakse varem või hiljem mõnele ilusale liivarannale. Hullemal juhul satub see mõne veelooma kõhtu. Sellisel viisil saastab suur osa maailmas aastas 15 miljardi kasutusest välja jäänud plätudest maailma loodust.
Selle probleemi teadvustamiseks ja lahendamiseks tegutseb Keenias 2010. aastate alguses loodud ettevõte Ocean Sole. Nad korjavad need samad plätud randadelt ja siseveekogude äärest üles. Ümbertöötlemise käigus loovad nad nendest imekauneid sisustus- või tarbeesemeid.
Nende toodangus on esindatud näiteks Aafrika loomastiku kuulsamad esindajad ehk kaelkirjakud, elevandid, lõvid, ninasarvikud ja mitmed teised eksootilised ja muud erinevas suuruses loomad. Viimasel ajal on nende sortiment täienenud ka igapäevases kasutuses olevate esemetega nagu nt. kaunid uksestopperid. Selle aasta kevadest tarnitakse neid samu tooteid ka esmakordselt Eestisse. Sa leiad neid siit samast meie e-poest.

Lisa kommentaar

Email again: